Jak w prosty sposób dokonać akwizyji danych wibracyjnych?

Kategoria: Blog

akwizycja danych

Akwizycja danych to problem w wielu przedsiębiorstwach. Pomiar poziomu wibracji oraz związana z nim akwizycja danych nie muszą jednak należeć do trudnych zadań, które wymagają zaangażowania znacznej grupy pracowników. Wystarczy dobór odpowiednich urządzeń pomiarowych, które umożliwiają szybkie przesyłanie danych wibracyjnych np. na komputer lub smartfon za pomocą interfejsu USB. Wyjaśniamy, jak przyśpieszyć i znacząco usprawnić akwizycję danych wibracyjnych.

Czym jest akwizycja danych wibracyjnych?

Systematyczne badania poziomu wibracji są koniecznością w wielu dziedzinach przemysłu. W celu badania poziomu wibracji stosuje się specjalistyczne czujniki m.in. akcelerometry piezoelektryczne. To wyjątkowo czułe i precyzyjne układy pomiarowe, które pozwalają na dokonywanie pomiaru wibracji m.in. w celach diagnostycznych, redukując ryzyko związane z wystąpieniem awarii.

Zastosowanie czujników w celu badania poziomu wibracji wiąże się także z odczytem oraz analizą zebranych przez nie danych wibracyjnych. Akwizycja danych wibracyjnych to proces ich przetwarzania oraz przygotowania do odczytu w celu pozyskania cennych informacji o stanie maszyn i urządzeń poddawanych diagnostyce.

Jak przyśpieszyć akwizycję danych wibracyjnych?

Aby przyśpieszyć i usprawnić przetwarzanie i odczyt danych wibracyjnych warto korzystać z nowoczesnych cyfrowych akcelerometrów piezoelektrycznych, które można podłączyć do komputera lub smartfona, zyskując możliwość natychmiastowego przystąpienia do pracy. W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesny czujnik 333D01, który pozwala na przesyłanie danych wibracyjnych bez zbędnej straty czasu i angażowania dużego zespołu pracowników. Dzięki interfejsowi USB oraz współpracy z różnego rodzaju oprogramowaniem rozwiązanie to pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale także gwarantuje bezproblemowe dokonywanie pomiarów za pomocą czułego i niezawodnego urządzenia diagnostycznego. Cyfrowy akcelerometr piezoelektryczny USB to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w wielu dziedzinach przemysłu, zapewniając precyzję pomiaru oraz usprawniając proces akwizycji, gwarantując szybki odczyt i analizę danych wibracyjnych.